VISNYK.NET: Червоноградський вісник

31 січня 2003 року

 

БЮДЖЕТ І ПРИСТРАСТІ ПО-ЛЬВІВСЬКИ

 

24 січня у Львові відбулася сесія Львівської обласної ради, на якій затверджували Програму соціально-економічного та культурного розвитку і бюджет Львівської області на 2003 рік. Інші важливі питання порядку денного: звіт про виконання обласного бюджету області за 2002 рік і затвердження кошторису видатків на утримання обласної ради на 2003 рік. Попри традицію довго обговорювати такого роду питання і торгуватися за кожну статтю видатків, депутати майже блискавично (трохи більше, ніж за годину) ухвалили і Програму розвитку, і бюджет області. Непередбачуваним каталізатором продуктивної роботи обласних обранців став сюрприз від голови ЛКО НРУ, народного депутата Ярослава Кендзьора.

Але все за порядком.

22 січня депутати обласної ради, члени фракції “Наша Україна” Михайло Ваврин і Олег Канівець розповсюдили заяву про ймовірність відтермінування бюджетної сесії, якщо облдержадміністрація не представить на розгляд депутатських комісій детального звіту про виконання бюджетів Львівщини 2001 і 2002 років. Як вихід із ситуації пропонувалося сесії прийняти лише контрольні цифри бюджету, а далі обговорювати їх постатейно. Вже наступного дня у відповідь з’явилися заяви фракцій “Соціальна справедливість” та “Ділова Львівщина”, з нагадуванням про відповідальність обласних депутатів перед територіальною громадою. А заступник голови фракції “Ділова Львівщина” Михайло Брегін на брифінгу запевнив, що цьогорічний проект бюджету значно кращий за бюджети попередніх років і є повністю готовим для прийняття. Вочевидь, зваживши усі за і проти, президія обласної ради вирішила все ж сесію провести, а щоб робота була конструктивною, домовилися політичних питань не розглядати.

Про сюрприз

Зранку 24 січня зареєструвалося 76 депутатів з 81. Не встигли депутати дружно проголосувати за проект порядку денного, як у “розминці” слово взяв Ярослав Кендзьор. Він зачитав фрагменти з таємної (за його словами) аналітичної записки про роботу Львівської облдержадміністрації 2002 року, яка призначалася для Кабінету Міністрів України і Адміністрації Президента України. Довідка є звітом облдержадміністрації про роботу у 2002 році щодо впливу на суспільно-політичну ситуацію в області.

Яким чином ексклюзивний матеріал потрапив до Я.Кендзьора можна лишень здогадуватися. За “кулуарними версіями”, документ “здав” хтось із працівників ОДА, наближений до нашоукраїнців, або ж “симпатик” сьогоднішньої обласної влади з АПУ. У зв’язку з цією версією згадувалося прізвище наукового радника Президента Василя Базіва. Мусували й третю, хоча і малоймовірну версію: таємна записка – це PR самого Мирона Янківа.