VISNYK.NET: Червоноградський вісник

30 серпня 2002 року

 

 

ЧАС НАБИРАТИСЯ ЗНАНЬ


До школи 2 вересня! - нарешті визначилися червоноградські педагоги, розуміючи, що один день погоди в навчальному процесі не зробить.
І допоки школярі насолоджуються ще кількома днями відпочинку, для вчителів навчальний рік уже стартував. В останні дні серпня у школах міста для педагогів були організовані дискусійні столи, учасники яких працювали у секціях дошкільної чи загальносередньої освіти, позашкільного виховання, методичної та інноваційної діяльності, управління та економіки, виробили рекомендації для роботи закладів освіти у 2002/03 навчальному році.
Вчора, 28 серпня, в Народному домі Червонограда відбулася традиційна міська конференція працівників освіти, на якій педагоги аналізували роботу за попередні роки та окреслили перспективи розвитку на два наступні роки. Високих гостей не чекали, хоча, як запевнив завідувач міського відділу освіти Богдан Павлівський, «ми готові зустріти навіть міністра освіти Кременя»...

Цьогорічний першовересень, видається, вперше за останні роки не передбачає в стандартах освіти радикальних змін. З приємних новин - у Соснівці відкривається новий навчально-виховний комплекс - середня загальноосвітня школа-гімназія. Тут наш регіон йде в ногу із вимогами Національної доктрини освіти, за якою передбачається створення ще більшої кількості ліцеїв, гімназій з тим, щоб враховувати інтереси та потреби кожної дитини, дати можливість визначатися з майбутнім фахом.
Щоправда, останні повідомлення про передстрайковий стан вчителів, зокрема львівських, дещо псують настрій напередодні навчального року, підтверджуючи - не все так добре на освітянській ниві. Зважаючи, що і червоноградські педагоги не раз намагалися відстоювати свої соціальні права, «Вісник» поцікавився, чи готуються подібні акції в місті? Наразі в колективах червоноградських шкіл спокійно, запевняє керівництво. Та чи означає це, що сьогоднішнє становище задовольняє вчителя? Реальність така - у школах міста значна плинність кадрів, є вільні вакансії, навіть вчителів англійської.
На сьогодні не зовсім ясною виглядає картина зі шкільними підручниками. Частина з них, виділених для шкіл Червонограда, ще знаходиться у Львові. Зрозуміло, забезпечити 100 % усіх учнів книжками практично неможливо. За отримані в шкільній бібліотеці підручники передбачено 20% оплату, інші доведеться купувати за повну вартість на базарах чи книгарнях.казино вулкан