VISNYK.NET: Червоноградський вісник

29 серпня 2003 року

 

 

ШКОЛИ БУВАЮТЬ РІЗНІ...

 

Протягом цілого літа батьки, у котрих діти йдуть перший раз у перший клас, розмірковують, якій саме школі довірити навчання та виховання свого чада. Одні оцінюють розміщення школи від дому, інші опираються на рекомендації сусідки чи знайомої. Цього навчального року за парти сяде приблизно 980 першокласників. За словами завідувача відділом освіти Богдана Павлівського, всі навчальні заклади вже готові прийняти у свої стіни учнів.

Протягом трьох днів 19-21 серпня наші навчальні заклади оглядалися комісією, яка й зробила висновок щодо готовності до нового навчального року. Щоправда, перед тим усі школи довелося "підлікувати", бо у більшості почали протікати дахи, взимку учні з учителями куталися в шуби, а деякі школи майже перестали бути схожими на навчальний заклад. Багато шкіл були зведені ще у ті часи, коли все будували "за шаблоном", ні про який європейський рівень тоді не думали. Тож тепер намагаються хоч трохи надати школам сучасного вигляду. Як відомо, косметичні ремонти у класах проводять здебільшого батьки з класними керівниками за власні кошти під час практики. Хто ж з батьків захоче, щоб його дитина проводила половину дня у занедбаному кабінеті? Довелося влітку підремонтувати і системи опалення та водопостачання, коридори, полатати дахи у сімох школах. Значної уваги вимагали й початкові школи, які раніше були дитячими садочками - тут дахи не менше "плакали" під час дощів. Сподіваємося, що тепер парасолі учням на уроках не знадобляться.

Приємно, що наша система освіти намагається йти в ногу з технологічним прогресом - протягом останнього часу обладнано три комп'ютерні класи - у 3-й, 7-й, 9-й школах, всього їх налічується одинадцять. Протягом наступних двох років планується, щоб кожна школа мала 1-2 комп'ютерні класи, оскільки комп'ютерні науки вважаються одними з найнеобхідніших.

Важкувато зараз з умеблюванням класів. Хоча деякою мірою воно проводиться, вже придбані столи для комп'ютерів у кабінетах інформатики. Але деяким дітям все-таки доведеться ще сидіти за партами, які не відповідають їхньому віку, та поєднувати навчальний процес із процесом викривлення хребта. У теперішні скрутні часи багато шкіл займаються відновлювальними роботами, тобто ремонтують старі парти, фарбують, приводять їх до належного вигляду. Що ж, меблі наразі коштують немало, як і все решта.

Цього навчального року вперше прийматиме учнів заклад нового типу - ліцей на базі СЗШ №10 з чотирма профілями: економічним, техніко-виробничим, комп'ютерних технологій та менеджменту. Учні 10-х класів зможуть обрати той профіль, який їм більше до вподоби. Паралельно діятиме й загальна школа - для тих, кого ці профілі не влаштовують.

Світлана ФЕДКЕВИЧ