VISNYK.NET: Червоноградський вісник

28 лютого 2003 року

 

 

МАРШРУТКИ ДЛЯ “ЛІЛІПУТІВ”?

 

“Дорога редакціє!

Хочу у вас запитати, доки у місті будуть курсувати маршрутки, не обладнані для перевезення пасажирів, тобто негабаритні. По-моєму, у нас в місті усі люди нормальної висоти, а машини є такі низькі, що треба на колінах стояти і ще й платити за цей “комфорт” 50 копійок. Доки нас будуть мордувати такі горе-таксі, адже у Львові вони уже давно зняті з траси, а в нас немає господаря у місті і цей закон нас не торкнувся - наб'ють людей, як у бочку оселедців, і плати за "комфорт", зігнувшись. Тому хочу вас запитати, доки буде таке свавілля в місті?”

Іван ДИМАРСЬКИЙ, вул. Шептицького, 39.

 

Ще донедавна люди штурмували на зупинках шахтні автобуси, які частково стали виконувати роль міського транспорту. Ще б пак, адже Червоноград досить великий і не завжди є можливість подолати відстань, скажімо, від добрячинського мікрорайону до старого міста. Та шахтні автобуси не завжди задовільняли вимоги пасажирів, адже курсували чітко за графіком. Тому, коли на дорогах нашого міста з'явилися маршрутки, люди з полегшенням зітхнули. Від багатьох доводилося чути про те, як зручно користуватися маршрутками. Це справді так, і я особисто нічого не маю проти цього транспорту, бо мені теж неодноразово доводилося їздити ним.

Але пройшов час, і пасажири зіткнулися з тією ж проблемою, що є і в інших містах. Люди набиваються у мікроавтобуси так, що двері не зачиняються, і тим, хто стоїть чи сидить позаду, годі вибратися на потрібній зупинці. Крім того, гальмівна система і шини машин розраховані на певне навантаження, і занадто велика кількість пасажирів може призвести до аварії. Маршрутки виїжджають переповненими ще з вокзалу, то що можна казати про проміжні зупинки? Досить часто можна спостерігати парадокс: їде повна маршрутка, а слідом за нею - майже порожня.

Як розповів старший державтоінспектор ВДАІ Червоноградського МВ, капітан міліції Демчук Іван Петрович, часто водії мікроавтобусів порушують правила зупинки і висадки пасажирів, створюючи аварійну ситуацію. Як зазначено у правилах надання послуг пасажирського автомобiльного транспорту, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 лютого 1997 р. N 176, “посадка та висадка пасажирів у режимi маршрутного таксi повинна здійснюватися на вимогу пасажирiв чи громадян на шляху прямування автобуса вiдповiдно до вимог Правил дорожнього руху”. У порушеннях іноді винні і самі пасажири, які вимагають зупинитися у не-пристосованому для зупинки місці - мовляв, я заплатив, значить, має бути по-моєму. Мені самій довелося стати свідком ситуації, коли жінка, після того, як машина від’їхала кілька метрів від зупинки, вимагала зупинитися. Очевидно, їй просто було лінь пройтися тих кілька метрів. Також трапляються випадки, коли водії змушені раптово гальмувати, бо пасажири в останній момент кажуть, що хочуть вийти саме тут, а вони зобов'язані завчасно повідомити водiя у разi виходу на зупинцi "на вимогу".

8 лютого згідно з розпорядженням №7 від 30.01.03, правоохоронці та депутати проводили перевірку в районі Червоноградського міського ринку по вул.Сокальській, намагаючись виявити грубі порушення правил дорожнього руху. Так, при перевірці мікроавтобусів, які перевозять пасажирів, один з водіїв автомобіля марки Мерседес-Бенц перевозив пасажирів без тимчасового реєстраційного дозволу і доручення, з перевантаженням. А ще один водій автомобіля Мерседес-Бенц не тільки порушив правила перевезення пасажирів, але й не зупинився на законні вимоги працівника міліції і не пред'явив для перевірки документи. Часто бувають випадки, коли водії вельми некоректно поводяться з працівниками міліції. Крім цього, від міліціонерів надходять скарги про те, що більшість водіїв відмовляється безкоштовно перевозити їх, хоча згідно ст.11 п.25 Закону України "Про міліцію" правоохоронцям право на безкоштовний проїзд надається.

Щодо незручних низьких мікроавтобусів, які переобладнані з вантажних на пасажирські і на які скаржаться чимало пасажирів, то, як повідомив Іван Демчук, у міськвиконком буде відправлено листа з проханням оглянути тендерною комісією ці машини та прийняти відповідне рішення.

 лучшие сайты казино