VISNYK.NET: Червоноградський вісник

28 лютого 2003 року

 

 

АНДРІЙ СКІБ'ЯК: “НЕ ВАРТО СПЕКУЛЮВАТИ”

 

Як вже повідомлялося у “Віснику”, минулого тижня начальник Червоноградської об’єднаної податкової інспекції Андрій Скіб’як дав прес-конференцію місцевим журналістам. На початку розмови головний податківець шахтарського краю зазначив, що відкритий для представників мас-медіа у всіх питаннях стосовно діяльності його служби. Користуючись нагодою, виклав свої аргументи з тим, аби мешканці регіону могли уявити ситуацію навколо вугільного підприємства з усіх боків.

Найбільше запитань журналістів стосувалося шахтарських проблем. Все частіше окремі лідери стверджують, що податкова чинить тиск на “Львіввугілля”, накладає арешт на майно підприємства. “Варто запитати, - сказав Андрій Скіб’як, - якими саме діями податкова чинить так званий тиск? Тим, що рішуче виступила проти брудних схем, які вибудували у холдингу, і які пов’язані з виведенням грошей з цієї галузі? А хіба можна назвати нормальним явище, коли проводяться розрахунки з партнерами не грошима, а векселями, які отримані від банків під 70-80% річних? Або ж взяти так звану схему кругової поруки, коли кошти спрямовуються для розрахунків за матеріали, обладнання, а не на виплату зарплати шахтарям.”

Однак у даній ситуації виглядає на те, що шахтарів намагаються використати. Адже проблеми їхні (невиплата зарплати) та вимоги (віддати заборговані гроші) залишаються незмінними протягом років. Можливо, варто було б змінити пріоритети у підходах до проблем і пошукати коріння зла серед керівників, які не забезпечують нормальної роботи, вчасної виплати зарплат. А так залишаються старі керівники, які нічого не змінюють.

 

Нині ця державна компанія має недоїмки до бюджету 86 млн грн., 60 млн грн. із виплати зарплати і 30 млн.грн. –іншої кредиторської заборгованості. А за наявності недоїмки майно автоматично потрапляє у податкову заставу (згідно з Законом України №2181) і будь-які операції проводяться лише за згодою податкової. Відтак спекулювати на тому, що податкова накладає арешт на майно підприємства, є недоцільно.

Сьогодні незрозумілими залишаються багато питань у реорганізації вугільного підприємства. Андрій Скіб’як зазначив, що наразі навіть не зміг ознайомитися із бізнес-планом, за яким працюватиме нове підприємство. Чи є правонаступником холдингу новостворена структура? Якщо так, то нове підприємство можна порівняти з “мертвонародженою дитиною”, оскільки воно автоматично перебирає на себе борги колишнього ДХК . До того ж, хіба нормально, коли створюється підприємство, де немає головного бухгалтера? Є і багато інших питань, які потребують відповідей.

Андрій Скіб’як навів журналістам і дані, що свідчать про скорочення відрахувань до бюджету – у січні 2003 року від вугільників отримано тільки біля 20% запланованих обов’язкових надходжень до бюджету. А ці гроші могли бути секровані на виплати зарплати лікарям, вчителям, соціальні програми.

Цілком логічно, що податкова зацікавилася і використанням цільових коштів, призначених для створення робочих місць для тих, хто був скорочений при закритті двох червоноградських шахт - № 1 “ЧГ” та № 5 “ВМ”. Матеріали перевірки, повідомив Андрій Скіб’як, направлено до Києва.

Як стало відомо, акція протесту 26 лютого не відбулася. Сьогодні, 27 лютого, делеговані представники очікують зустрічі з міністром Сергієм Єрміловим та головою профспілки вугільників України, народним депутатом Віктором Фурмановим.

 

ГАЛИНА ПАХОМОВА