VISNYK.NET: Червоноградський вісник

26 червня 2003 року

 

 

''РУСАЛКИ'' В НЕБЕЗПЕЦІ

Минулотижнева спека змусила кореспондента "Вісника", озброївшись фотоапаратом, вийти на лоно природи.

 

Літо, спека та близькість води спонукають червоно-градських красунь скинути з себе все і в самому лише костюмі Єви поніжитися під сонечком та відчути прохолоду літньої води.

Оголені "русалки" - втіха для чоловічих очей та привід для смачних пліток у місті. І якщо нудисткам місцевого масштабу байдуже, що кажуть про них люди, і начхати на шкідливий вплив сонця, - їхня справа. Однак варто прислухатися до слів працівників санстанції, які не один рік розпачливо попереджують про небезпеку каламутних вод Бугу.

Поїздка у курортні зони відпочинку багатьом не по кишені, а відпочивати люди все-таки прагнуть. Ось і йдуть купатися до найближчих водойм. Але не замислюються над тим, до чого може призвести таке купання.

Протягом багатьох років на території Червонограда реєструється надзвичайно високий рівень бактеріологічного забруднення води у річках Західний Буг, Рата та у ставках-накопичувачах (водосховищах). За результатами досліджень 2003 року, рівень бактеріального забруднення в 100-1000 разів перевищує нормативи. При бактеріологічному дослідженні води виявлено збудники дизентерії, черевного тифу, непатогенний збудник холери і цілий ряд інших мікроорганізмів. У зв'язку з цим Червоноградська санепідемстанція не рекомендує купатися у цих водоймах. Проте населення не дуже зважає на всілякі заборони й попереджувальні таблички про заборону купання і надалі плескається у небезпечній воді. Найприкріше те, що разом з дорослими купаються діти, а, як відомо, дитячий організм більш вразливий, тому частіше піддається хворобам. На жаль, так і є - спочатку люди не замислюються над можливими наслідками, а потім розплачуються за свою легковажність.

Ярослав АНДРІЄНКО