VISNYK.NET: Червоноградський вісник

26 червня 2003 року

 

 

АВСТРІЙСЬКІ БУДІВЕЛЬНИКИ ПРАЦЮВАТИМУТЬ В СОСНІВЦІ

 

У той час, як чимало українських парубків "на чорно" освоюють будівельні спеціальності за кордоном, тамтешні будівельники приїжджають будувати до нас. Причому, абсолютно безкоштовно.

 

Ганс Хасенхютл та Герхард Пессл викладають будівельні спеціальності в одному з профтехучилищ австрійського міста Герц. До України вони приїхали не в якості туристів. Запрошені представником родинного фонду Ренати Меркле паном Удо Пфістнером, давнім другом нашого міста, вони приїхали в Соснівку, аби привести до порядку споруду соціального спрямування.

Наразі розглядається три варіанти - спортивний зал школи, Народний дім та міська лазня. Яке з цих трьох приміщень австрійські будівельники візьмуться приводити до ладу, вирішать тижнів за два, а до роботи приступлять вже у вересні. Цікаво, що всю "чорну" роботу виконуватимуть бригади австрійських студентів-будівельників з 5 чоловік, що змінюватимуть одна одну потижнево. Для молодих людей (середній вік студентів коливається десь в межах 18 років) праця в Соснівці стане, як кажуть в нас, частиною виробничої практики. Українські дивіденди не матеріальні, а духовні. Адже протягом свого перебування вони житимуть в українських родинах, спілкуватимуться з людьми, матимуть змогу обмінятися досвідом з місцевими студентами.

Фінансову підтримку "будівельного" проекту австрійців більшою частиною візьме на себе родинний фонд Ренати Меркле, проте, як сподівається представник Фонду п. Пфістнер, можливо, ініціативу підтримають і місцеві комерційні структури, зокрема ті, що займаються будівельно-ремонтними роботами.

ВІД "ВІСНИКА": Агов, українці, невже стоятимете, склавши руки, і споглядатимете байдуже, як австрійці відбудовують нашу з вами Україну???? Якщо ви бажаєте приєднатися до проекту, звертайтеся за довідками в редакцію газети "Вісник".

Олена ЯРОШ