VISNYK.NET: Червоноградський вісник

24 лютого 2003 року

 

 

ЗУСТРІЧ КОЛИШНІХ АФГАНЦІВ

 

Як відомо, 15 лютого – особливий день для колишніх воїнів-афганців, адже 14 років тому з території Афганістану були виведені радянські війська. Тих людей, які потрапили на лінію вогню, залишилося не так і багато, бо ще більше не повернулося звідти. В Афганістані під час війни 1979 - 1989 рр. загинуло 3 тис. 280 українців, 80 осіб пропали безвісти, понад 8 тисяч осіб отримали поранення, 3 тис. 560 чоловік стали інвалідами, 505 молодих жінок залишились вдовами, 711 дітей стали сиротами. Без синівської опіки залишились 1 тис. 982 батьків та 2729 матерів. Лише у Львівщині участь у жорстокій війні спричинило загибель 114 юнаків та дівчат. Із усіх українців, що брали участь в афганській війні, загинув кожен тридцятий.

 

У Львові з нагоди 14-ї річниці виводу радянських військ із Афганістану Західне оперативне командування провело ряд урочистих заходів. У супроводі військового оркестру Західного оперативного командування воїни-афганці, що проживають у Львівській області, пройшли центром міста. Опісля чого всі учасники заходу, зокрема представники місцевої влади, військові різних силових структур, традиційно зібралися біля пам’ятника загиблим під час війни в Афганістані. Символічний мітинг-реквієм вшанував пам’ять усіх загиблих – тих, хто так і не повернувся на рідну землю.

 

У Червонограді ж до цього часу подібних заходів не проводилося... Нещодавно за підтримки колишнього воїна-афганця, тепер начальника ОДПІ Андрія Юліановича Скіб’яка, все-таки була відновлена Спілка воїнів-афганців. Звичайно, і цього року такі заходи, як в обласному центрі, провести не було змоги, бо новостворена Спілка ще не має достатньої підтримки. Але, незважаючи на це, 14 лютого колишні воїни (35 чоловік) зібралися у приміщенні військкомату, щоб вшанувати пам’ять загиблих товаришів та згадати про випробування, які вони перенесли разом. І нехай це мінімум від того, що потрібно було зробити того дня, члени Спілки показали, що вони не забули тих страшних подій, котрі з пам’яті стерти неможливо.