VISNYK.NET: Червоноградський вісник

20 березня 2003 року

 

 

КОЗІ - БАЯН, ПОЛІТИКУ - ГРАМОТА?

 

Або чи був хлопчик...

Ще не встигли мешканці Західної України як слід нареготатися від “переписки” Ющенка з Тимошенко, ще не встигли політологи як слід покопирсатися у багатокутнику політиків, кому такий лист міг принести політичні дивідендихитрість у тому, що вигідно це могло бути всім, включаючи самого Віктора Андрійовича), як з’явився другий сюрприз. За деякими повідомленнями, у ніч з 11 на 12 березня у Львові та Львівській області невідоміжартівникипорозкидали чергову фальшивку ист лідера "НУ". І хоча більшості червоноградців "сюрприз" на очі не потрапив, кажуть, що розповсюдження листівок таки мало місце і у нас.

 

Голова фракції "Наша Україна" у Червоноградській міській раді, депутат міської ради Омелян Карабін заявив в міліції, що на власні очі бачив, як старим містом проїхала таємнича машина, з якої просто на дорогу викидали пачки "листів". Також бачив він хлопчика, який ці листівки розносив. Правоохоронні органи проводять слідство, але, як повідомили в міському відділі міліції та прокуратури, поки що зловмисників не знайдено. Немає і свідків злочинуокрім самого пана Карабіна, який має дивовижну здатність опинятисяпотрібний час у потрібному місці". Пригадуєте, незадовго до виборів саме цей пан цілком випадково з відеокамерою опинився у селі, де став свідком того, як невідомі роздавали селянам вугілля з агітаційною метою...

Важко зрозуміти, чим(!) керувались місцеві політики, пишучи колективне звернення до освітян з пропозицією провести освітньо-виховний захід - написати твір на тему "Що таке брехня і що буде, якщо всі будуть робити наклепи на інших від їх імені". Що ж, як сказав завідувач відділу освіти Богдан Павлівський, то "їхнє право звертатися". Але, поставившись до пропозиції з воістину християнською толерантністю, освітяни поки що не вирішили, чи пропонуватимуть школярам писати твори на тему брехні та наклепів.

Брехати негарно з усіх боків. Це усвідомлюють і восьмеро політичних діячів, які підписалися під листом: вищезгаданий голова фракції "НУ" у Червоноградській міській раді, депутат обласної ради, голови міських організацій УНП, партії "Солідарність", Партії Регіонів, Партії Громадський контроль та заступник голови міської організації ПРП. Не побачилиосвітяни” у цьому переліку прізвища голови місцевої організації НРУ Василя Розлуцького, який дотепер брав активну участь у всіх місцевих політичних ініціативах. А може, він єдиний, хтовчитався в змістнашвидкуруч зліпленогобздуру”. Опус, у якому навіть учень молодших класів знайшов би з десяток помилок...

Думаю, було би не зле, якби місцеві освітяни взяли під опіку не тільки дітей, але й самих політиківкілька уроків рідної мови їм, як свідчить лист, не зашкодить. Бо дуже не хочеться, щоби діти колись у творі на тему "Що буде, як я не вчитиму грамоти" відповідали: "Буду політиком..." P.S. Щоб отримати відповідь на питання, винесене у підзаголовок :"А чи був хлопчик?", кореспондент "Вісника" зателефонувала у Товариство розвитку міста, голова якого Мирослав Солдат підписався під зверненням до освітян. На жаль, пана голови не було, натомість нетверезий чолов’яга, що назвався його заступником, доволі неввічливо відмовився відповідати на питання, кинувши слухавку. Отож, чи не варто запропонувати деяким червоноградським громадським діячам, окрім курсу рідної мови, пройти ще один курс ... "Правила телефонної розмови для офіційних осіб"?

Олена ЯРОШ

 казино в россии легально