VISNYK.NET: Червоноградський вісник

20 березня 2003 року

 

 

ШАНС СТАТИ ПЕРЕМОЖЦЕМ Є У КОЖНОГО

 

З 2 млн. 750 тис. чоловік, що проживають у Львівській області (за останнім переписом населення) молодь представляють близько 606 тис. осіб, це становить 22,5% від усього населення області. У підпорядкуванні Головного управління освіти та науки Львівської ОДА перебувають 27 районних та міських відділів освіти, 1482 середні школи І-ІІІ ступеня, 39 технікумів та коледжів І-ІІ рівня акредитації, 56 професійних технічних закладів, 19 вищих закладів освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації, 483 дошкільних заклади освіти, 73 позашкільні установи. У Львівській області на 10 тисяч населення припадає 411 студентів.

На обласному рівні функціонує 264 молодіжних громадських організацій та фондів. У Червонограді давно набув популярності Благодійний фонд допомоги дітям-сиротам, який очолює Сергій Вишневський. Акції, які організовує ця благодійна структура, надовго пам’ятають її учасники, а декому за допомогою проведених проектів вдається заявити про себе, відкрити свої таланти та здібності. До речі, нещодавно презентований конкурс “Студент місяця”, є далеко не останнім заходом Фонду. За словами Сергія Вишневського, вже наступного року нагороджуватимуть іменними стипендіями самих освітян. А поки що слово одній із 15 “найкращих студентів лютого”.

 

Людмила Костюк, ІІІ курс (кухар-кондитер), ПТУ №55

- Ти сподівалася, що станеш переможцем акції?

- Чесно кажучи, надія була, але бути стовідсотково впевненою, звісно, я не могла. Повідомлення, що я виборола одну з 15-ти премій, було для мене несподіваним. Для мене ця сума, яка є більшою від державної стипендії удвічі, була приємним подарунком.

- Яким чином ти розпорядилася грошима?

- Частину я витратила на святкування з одногрупниками цієї події. Частка піде на “приїздидодому (студентка проживає у Волинській області - авт.). Хочу сказати, що ці гроші були дуже доречними, адже 5 березня у мене день народження, і ця премія дозволила мені відсвяткувати його так, як хотілося.

- Не заздрять тобі одногрупники?

- Я не знаю. Думаю, що їм немає чого заздрити, бо кожен має шанс стати найкращим, потрібно лише вчитися і відвідувати пари.

- Які враження від акції? Чи потрібно проводити подібні заходи?

- Враження, звичайно, хороші, все було гарно організовано, навіть червоноградське телебачення знімало на камеру. Я вважаю, що потрібно частіше проводити такі заходи, адже вони дають стимул до навчання. Хочу сказати, що я вдячна викладачам, які навчають мене, та ініціатору проведення конкурсу. У мене є мета - якщо я вже приїхала сюди, то повинна вчитися.

Степан Миронович Феленчак (директор ПТУ №55):

На мою думку, акція є актуальною, бо заохочує дітей до навчання, стимулює інтерес до знань. А матеріальне заохочення, безперечно, є гарним приводом для успішності. Також піднімається престиж освіти, навчальної праці. Крім цього, акція є досить цікавою, оскільки тут присутній елемент змагання.

Про конкурс було оголошено заздалегідь. Координатором проекту став директор СЗШ №10 Віктор Лапій. Ми поставилися до акції з відповідальністю. Керівники подавали заявки на конкурс, в яких вказували прізвища кращих учнів. Критеріями відбору були зразкова поведінка, середній бал навчання не менше 10, активність у громадському житті училища, невживання алкоголю, наркотиків. Навіть якщо учень гарно вчиться, але палить, він уже не проходив. Відбулося два засідання - одне в групі, друге - адміністрації та профкому. До речі, і було оголошено, що список конкурсу поповнюватиметься іншими учнями, які будуть відзначатися хорошим навчанням і зразковою поведінкою. Це дає шанс кожному стати переможцем. Цього місяця ми обирали переможців з 16 студентів ІІІ курсу, але наступного місяця, можливо, будуть брати участь і другокурсники. Урочистість відбувалася в актовому залі нашого училища. Сергій Іванович Вишневський особисто вручав переможцям премії, також були присутні керівники закладів, голови профкомів, представники радіо, телебачення, потім відбувся концерт за участю наших учнів та учнів СЗШ №10. Користуючись нагодою, хотів би подякувати Сергію Вишневському за цей проект та за усю допомогу, яку він надає нашому закладу. Адже це далеко не перша акція. Приємно, що про освітян турбуються і допомагають.

Наталія Всеволодівна Дишкант (заступник директора з гуманітарної освіти та виховання технікуму):

Я вважаю, що ця акція є великим стимулом до навчання, бо, дивлячись на тих, хто вже отримав нагороду, інші теж захочуть її отримати. Вже зараз до мене підходять студенти, кажуть, що хочуть бути кращими і не пропускатимуть занять. Відбір проводився за таким принципом: куратори груп подавали пропозиції щодо своїх студентів, робили орієнтовні списки, потім відбулося засідання старостату і студентського профкому разом із завідувачами відділень. Куратори узгоджували свій вибір із студентами, бо важливе значення має і ставлення групи до кандидата. Критерії відбору - навчання на "4" та "5", мінімальна кількість пропусків, активна участь у громадському житті технікуму. Ми намагаємося обирати студентів з платного відділення - для них це дуже велика радість, бо стипендію вони не отримують. Цього разу участь брали ІІ і ІІІ курси, пізніше, можливо, залучимо й першокурсників.

Світлана ФЕДКЕВИЧ