VISNYK.NET: Червоноградський вісник

18 березня 2003 року

 

 

БЛАГОДІЙНІСТЬ: ПЕРША РІЧНИЦЯ РОДИННОГО ФОНДУ МЕРКЛЕ - НОВІ ІДЕЇ, НОВІ ПРОГРАМИ

... 70-річна червоноградка Ганна Козак дістає із напівпорожнього старенького холодильника окраєць хліба. Хлібини вистачає на три дні. Часом самотня жінка ще й ділить його із трьома домашніми тваринами, яким дала притулок у своєму помешканні. 86-гривневої пенсії, звісно, не вистачає на найнеобхідніше. Тому хліб допомогає якось прожити. Тим більше, що його двічі на тиждень безкоштовно приносять соціальні працівники та представники міського Товариства Червоного Хреста. Ось уже протягом року вона щотижнево отримує цю допомогу від німецького Благодійного фонду родини Меркле. А минулої суботи пані Ганна особисто познайомилась із Ренатою Меркле, засновницею фонду, яка разом із чоловіком Герхардом відвідали Червоноград та Соснівку... Варто сказати, що ще 400 одиноких літніх людей, таких як Ганна Козак, кожного тижня безкоштовно отримують хліб.

 

Рената Меркле була однією з перших, хто відгукнувся на хворобу соснівських дітей. Тоді, у липні 97-го, вона, як активістка Німецького Червоного Хреста, приїхала у невеличке шахтарське містечко. Протягом п'яти років тривала співпраця, а рівно рік тому Меркле вирішила заснувати свій благодійний фонд.

Свій кожен візит на Україну пената планує на вихіді дні. Вона - ділова жінка, у себе в Марху вона очолює потужне підприємство. До речі, важливу роль у зборі коштів для допомоги Соснівці відіграють ділові контакти її підприємства. Своїм бажанням допомогти Україні вона намагається захопити і своїх партнерів по бізнесу. Разом з тим, привернути увагу до наших проблем та долучитися до збору коштів пані Рената дала змогу і самим соснівським школярам, які восени минулого року відвідали з концертами Німеччину та Австрію. Успішний виступ юних талантів допоміг зібрати гроші для нових благодійних програм. До речі, 725 школярів з малозабезпечених родин, хворих на флюороз, також двічі на тиждень протягом року безкоштовно отримують хліб. Цього разу подружжя Меркле відвідали школу № 13, де незабаром має розпочатися співпраця із подібним німецьким навчальним закладом. У фрайбурзі Рената Меркле розшукала школу, яка виявила бажання спілкуватися із соснівськими однолітками. Якщо в цій програмі закладено, так би мовити, першу цеглину, то проекти з Благодійним фондом Меркле розширюються, наповнюючись новими ідеями. Одна з них - допомога соснівській лікарні. На кошти фонду буде пошито медичний одяг для всього персоналу лікарні. Також буде пошито комплекти постільної білизни та сорочок для пацієнтів. Матерія для цього "м'якого інвентаря" буде вітчизняного виробництва, а пошиття замовлено на шахті "Надія" (яка, до речі, випікає хліб на замовлення фонду). За словами Ренати Меркле, вони переслідують ідею відродження нашого регіону. "Борошно та усі інші інградієнти для хліба ми купуємо тут, так і для пошиття медичних строїв ми хочемо використати ваш потенціал. Щоб люди мали роботу, а діти були здоровими" - наголошувала вона.