VISNYK.NET: Червоноградський вісник

19 вересня 2002 року

 

НА ПОЛІ ЧУЖОЇ ПОЛІТИЧНОЇ ГРИ

Події 16 вересня показали, що українцями легше маніпулювати, аніж створити для них нормальні умови життя.
Опитування, проведені напередодні "свіжого" політичного сезону Фондом "Демократичні ініціативи", дещо пролили світло на обізнаність населення у політичних процесах, що відбуваються в Україні. 40% респондентів оцінили діяльність Верховної Ради в 2-3 бали за 5-ти бальною шкалою. Ще 30% вважають роботу парламенту "поганою", "загалом задовільною" - лише 3%. До речі, 12% взагалі не орієнтуються у ситуації. А на запитання, чи готові ви взяти участь в акціях протесту і які мотиви спонукають вас до цього, лише 19% виявили особисту готовність до "активних" дій. Разом з тим, більшість з них мотивувала своє бажання різким погіршенням рівня життя, 29% - невиплатою зарплат та пенсій, 5% - безробіттям, 9% - ідеєю дострокових виборів президента. Тож, як прогнозувалося, 16 вересня економічні вимоги замінили політичними гаслами.
Точкою зору на останні події поцікавилися кореспонденти “Вісника” та “Неорадіо” в голови міської організації СДПУ(О) Сергія Вишневського.
- Сучасна політична ситуація в країні вже не виглядає як однозначно виграшна для опозиції, але все ж цю картину розфарбовують по-різному. Наразі очевидно - анонсованої "вересневої революції" не відбулося. Сергію Івановичу, хотілося б дізнатися Вашу думку "випробуванням" на що стало 16 вересня?
- Я би не назвав це революцією. Акції протесту є нічим іншим як маніпулювання окремими амбіційними політиками свідомістю громадян. Яскравий доказ цьому - 20 тисяч учасників мітингу в столиці замість прогнозованих 200 тисяч, та й, зрештою, на червоноградській Вічевій площі зібралося не більше людей, ніж на будь-яку іншу акцію...