VISNYK.NET: Червоноградський вісник

19 вересня 2002 року

 

ПЕРША ІНТЕРНЕТ-БІБЛІОТЕКА НА СОКАЛЬЩИНІ

У неділю святкуємо Всеукраїнський день бібліотек. Певне упередження - бібліотеки перетворилися на місце, куди приходять пенсіонери, які не мають можливості купити книжку чи підписатися на періодичні видання, в крайньому випадку їх відвідує молодь, яка навчається - на сьогодні доволі поширене. Щодо невеликих районних бібліотек, то вони, на думку скептиків взагалі закриваються одна за одною. Тобто, на сьогоднішній день бібліотеки не займають належного місця в інформаційному просторі України, перестають виконувати безпосередню функцію - робити інформацію доступною населенню.
Однак не все так погано. І не всюди.
Сокальська районна бібліотекаа є базовою для 78 бібліотек Сокальського району, з яких, до речі, жодна не закрилася протягом останніх років. Всього в системі близько 50 тисяч міських та сільських читачів. Фонд ЦБС поповнюється новою літературою щороку. Попри те, що тут знайомі з усіма складнощами роботи районних бібліотек, не покладаючи рук, майже за копійки (140 гривень зарплата на руки) бібліотекарі виконують свою функцію - вони є консультантами в морі інформації, можуть порадувати своїх читачів цікавою новинкою художньої та наукової літератури. Передбачаю, хтось зауважить - ну, якщо у них майже немає проблем, то й поступу ніякого. Але стосовно сокальської «районки» це прозвучить невірно. Часи «хати- читальні» минули. Наприкінці року тут сподіваються порадувати відвідувачів доступом до Інтернету.
Взявши участь у конкурсі проектів “Інтернет для читачів публічних бібліотек. Leapp 2» отримали грант на створення Інтернет-центру. Проект підготовлено за інформаційної та технічної підтримки Сокальського фонду “Сокіл”, який співпрацює із «Фондом сприяння демократії» Посольства США в Києві. Над програмою працювала директор ЦБС Тетяна Лобода.
Керівником проекту призначено працівника бібліотеки Ольгу Ріжок. Нову бібліотечну послугу протягом двох років зможуть отримати кілька груп читачів.