VISNYK.NET: Червоноградський вісник

11 липня 2002 року

 

Наталка КАРПА: СТАТИ ЗІРКОЮ


Львів'янка Наталка Карпа ще тільки заповідається стати однією з провідних співачок сучасної української естради. У своєму прагненні стати номером один вона вже проминула етап дитячих мрій і підліткової супервпевненості. Наталка простує до своєї мети, виважуючи кожен крок, тверезо оцінюючи власні можливості, як це і повинен робити професіонал. Все це у поєднанні з чарівливою зовнішністю та розкішним голосом переконує у тому, що небавом матимемо ще одну справжню зірку. Та ще й яку яскраву!
ЯК УСЕ ПОЧИНАЛОСЯ
Наталка Карпа походить з музичної родини: її бабця співала зі знаменитими сестрами Байко, а батько є професійним музикантом. Маленька Наталка у 5 років хотіла бути балериною, але коли її привели до дитячої студії, з'ясувалося, що запис на танцювальний клас закінчився. Розчаруванню дівчинки не було меж, але батьки переконали її натомість записатися на уроки піаніно. Наталка уявила собі величезний, лакований інструмент, по біло-чорним клавішам якого, мабуть, так весело бамкати, і погодилася. Музична освіта стала в пригоді. Адже Наталка не тільки співає, але ще й пробує писати музику до власних текстів. Коли стало зрозуміло, що Наталка має добрі вокальні дані, до піаніно додалися уроки з викладачем Лесею Іллівною Салістрою, з-під крильця якої "вилетіли" Інесса Братущик, Наталя Пилип'юк, Ольга Юнакова, Ірчик, Руслана...


Наталка Карпа ось уже 10 років займається у Лесі Іллівни постановкою голосу: бере півтора або двогодинні уроки 4-5 разів на тиждень, що, погодьтеся, забирає чимало часу. Врахуйте і те, що донедавна Наталя "тягнула" ще й два навчальних заклади, які не мають нічого спільного з шоу-бізнесом. Цього року вона здобула медичну освіту і тепер має фах сімейного лікаря. Однак, як сама співачка відверто зізнається, лікувати буде, мабуть, лише своїх рідних. Також вона вивчає англійську філологію у Львівському державному універститеті.
ІМІДЖ - ЦЕ ВСЕ
Неправий творець рекламного ролику "Спрайту", який стверджує, що "імідж - ніщо, а спрага - це все”. Насправді, імідж важить так багато, що заради нього люди терплять не тільки спрагу, але й дещо суттєвіше. І особливо та, "зіркова" категорія людства. Ще донедавна Наталка Карпа, окрім своєї миловидності, мало вирізнялася з загалу. Але фахівці від шоу-бізнесу порадили їй підкреслити дещо латиноамериканську зовнішність - так, завдяки фахівцям львівського салону "Каліпсо", сталося перетворення гарненької української дівчини у стильну "латіно". Стилісти салону заплели 266 косичок, що зайняло у середньому 13-15 годин. І тепер іспаномовні гості міста частенько звертаються до нею іспанською, такою рідною видається їм ця дівчина. Так, коли Наталку запросили виступити з шоу-програмою після товариського матчу футбольних команд "Парана"(Бразилія) та "Карпати" (Львів), темпераментні бразильці зусібіч оточили співачку і залопотіли своєю мовою. Яке ж було їхнє здивування, коли Наталка на мигах пояснила, що не знає жодного слова іспанською, окрім "оля". Проте мовний бар'єр не став завадою до того, що Наталка Карпа та іноземна команда футболістів заспівали разом "Червону Руту".
Загалом, співачці щастить на чоловіків: її менеджер, перукар, творець веб-сайту - не тільки члени команди, але й хороші друзі.
Та й одяг для неї шиє чоловік -- Ніко, за плечима якого досвід роботи у маестро кравецького мистецтва -- Кардена. Ніко створював моделі для таких зірок як Вітні Х'юстон (чек від якої зберіг на пам'ять) та Тіна Тернер. До речі, фасон золотистого шкіряного костюму, у якому "перша леді" рок-музики любила з'являтися на концертах , Ніко скопіював для Наталки, ось тільки колір обрав ніжно-сріблястий. І хто зна, хто виглядає краще у шедеврах модельєра - американська зірка чи українська. Її новий, латинізований імідж, за словами самої співачки, відповідає її гарячому темпераменту і стилістичній забарвленості пісень, що їх виконує.
ШЛЯГЕР РОКУ
Ось уже поспіль два роки Наталка Карпа представляє столицю Галичини на "Шлягері року". Спочатку, зізнається дівчина, їй було трохи незвично на великій сцені в палаці "Україна", та ще й в оточенні таких знаменитостей як Таїсія Повалій, Ані Лорак, Сашко Пономарьов. Однак "заслужені" поставилися доволі привітно до молодої львів'янки. Композитор Мозговий навіть сам підійшов знайомитися. Ось тільки жінки… Втім, жінки завжди залишаються жінками, і конкуренція між ними напруженіша - особливо якщо молода та приваблива суперниця вбрана в екстравагантно- червоний сценічний стрій. Однак Наталя не боїться конкуренції. На її думку, вона, як і критика, лише підштовхує до самовдосконалення. На "Шлягері" Наталка з'явилася на сцені з першокласною групою підтримки - львівським балетом "Акверіас" під керівництвом Оксани Лань, співпраця з яким триває вже понад рік. Разом вони створили видовищне шоу, яке можна побачити на Першому національному, "Інтері", СТБ та інших телеканалах. Враження оргкомітету від виступу Наталки Карпи було настільки сильним, що її знову запрошено на "Шлягер року". Втретє!!!
І УСЕ ТІЛЬКИ ПОЧИНАЄТЬСЯ!
За кілька місяців у продажу з'явиться перший компакт-диск Наталки Карпи, до якого увійдуть 12 пісень. Загальний настрій альбому доволі жвавий, з вкрапленнями латиноамериканських ритмів, до яких голос Наталки пасує ідеально. Наразі ще невідомо, як називатиметься дебютна збірка пісень, але планується доволі серйозна рекламна кампанія і видовищна презентація. Окрім того, буде ще чимало виступів - на фестивалі "Молода Галичина", "Перлинах сезону", "Червоній руті", "Тарасові Бульбі" та на "Таврійських іграх" наступного року. Словом, небавом матимемо "зірку". По-справжньому яскраву.