VISNYK.NET: Червоноградський вісник

1 серпня 2002 року

 

 

МЕДИЧНИЙ ПРОСТІР. ВІЛЬНИЙ ЧИ ОБМЕЖЕНИЙ?

Про потребу реформування в охороні здоров'я, реорганізації медицини говорять багато. Не бракує сьогодні і думок щодо шляхів реформування медичної галузі - одним бачиться медицина сімейна, страхова, інші спеціалісти - за платні послуги чи медичні простори.
Якщо з першими більш-менш зрозуміло, то термін «медичний простір» донедавна був незнайомий пересічному громадянину. Хоча ще 1997 року на Львівщині було визначено медичні простори. До складу єдиного північного медичного простору ввійшли Радехівський та Сокальський райони, а також місто Червоноград. Базовим медичним закладом визначено Червоноградську міську лікарню, де створювалися міжрайонні відділення. Передбачалося, що введення «просторів» дасть можливість раціональніше організовувати надання медичної допомоги. Проте кошти, затрачені на лікування пацієнтів з районів, не поверталися.
Відтепер втілення на практиці цієї ідеї передбачає певні корективи. І якщо для червоноградців ці нововведення не принесуть змін, то для мешканців вже згаданих районів вони будуть відчутними.
Як повідомив головний лікар ЧЦМЛ Ярослав Панчишин, згідно з наказом Управління охорони здоров'я області від 23 липня 2002 року вся планова медична допомога в межах єдиного медичного простору надаватиметься відповідно до підписаних угод між базовим медичним закладом та адміністрацією району. Однак кожен район має право визначитись, яка саме медична допомога надаватиметься на місці, а яка в Червоноградській лікарні. Угоди на сьогодні вже підписані. Радехівчани визначили одинадцять відділень, в яких зможуть планово лікуватися мешканці району. Ця допомога обійдеться їхньому бюджету у 94 тисячі 300 гривень на наступний рік. І тільки три відділення - онкологічне, нейрохірургічне та офтальмологічне, в яких надаватимуть планову медичну допомогу пацієнтам з Сокальського району.
На сьогодні існує ще один нюанс, про який повинні знати сусіди із ближніх районів. Вже згадуваний документ передбачає віднині здійснювати планову госпіталізацію пацієнтів за скеруванням установ області (в даному випадку Радехівського та Сокальського районів) лише за направленням з підписом головного лікаря району. Як запевнив Ярослав Панчишин, мова йде лише про планове лікування. Коли йдеться про життя пацієнта, коли медичної допомоги людина потребує швидко і невідкладно, наприклад - гострий апендицит, кровотеча, перелом чи інші життєво небезпечні недуги, допомога надаватиметься негайно.

Галина ПАХОМОВА