VISNYK.NET: Червоноградський вісник

1 серпня 2002 року

 

 

БОРОТЬБА ЗІ ЗЛОЧИННІСТЮ ТА КОРУПЦІЄЮ

КриміналПротягом січня-червня 2002 року роботу правоохоронних органів міста (органи прокуратури, міськвідділу міліції, міжрайвідділу служби безпеки, відділу податкової міліції) орієнтовано на боротьбу з тими злочинами, які вже вчинені, насамперед – тяжкими та особливо тяжкими, та на проведення загально-профілактичних заходів щодо попередження злочинності в цілому, так і з окремих категорй злочинів. Проведена в цьому напрямку робота дала свої певні позитивні результати. Так, за вказаний період на території міста зареєстровано 415 злочинів проти 514 злочинів за аналогічний період минулого року. Динаміка зменшення рівня злочинності становить 19,3%.
В той же час, за 6 місяців поточного року правоохоронними органами міста розкрито 74,3% злочинів від загальної кількості тих, що зареєстровані, тобто, практично розкривається 3 злочини з 4, що вчиняються. За такий же період минулого року відсоток розкриття зареєстрованих злочинів становив 81,8% або практично кожні 4 з 5 злочинів стали очевидними; особи, які їх вчинили, викриті.
Особливу стурбованість і занепокоєння викликає ріст рівня тяжких та особливо тяжких злочинів на території міста.
Так, протягом першого півріччя цього року на території міста виявлено 274 таких проявів проти 198 злочинів за такий же проміжок часу 2001 року. Динаміка росту злочинів даної категорії становить 38,3%.
Таким чином, загальний стан успішної боротьби зі злочинністю у 1-ому півріччі 2002 року частині зменшення рівня злочинності є удаваним і повністю нівелюється суттєвим збільшенням кількості тяжких і особливо тяжких злочинів. Крім того, на 44% зменшився відсоток розкриття злочинів такої категорії, у січні-червні поточного року він становив 76,7%...