VISNYK.NET: Червоноградський вісник

1 серпня 2002 року

 

 

ПРО БРАТІВ НАШИХ МЕНШИХ

Під Москвою нещодавно побудували “готель-люкс” для акваріумних рибок, пташок, котів та собак. До цього готелю господарі можуть здавати на час своїх чотириногих, пернатих та земноводних друзів, де за ними доглянуть, а якщо потрібно, і полікують.

Згідно з планом, передбачені окремі номери для котів (площею 1,5 квадратних метрів) і для собак (площею шість квадратних метрів). На кожного “гостя” заводять особливу карточку, реєструють навіть рибок.
Звичайно, що такий сервіс для домашніх улюбленців коштує їхнім господарям чимало. Але любов і турботу не виміряєш грішми, вважають москвичі, які привозять до готелю тварин. “П’ятизіркові” готелі для наших менших братів – це розкіш, яка не завжди доступна навіть людям. Чимало тварин, що підпадають під категорію “домашні”, у нашій країні потерпають від голоду, холоду та людських знущань. А між тим Україна підписала Міжнародну конвенцію прав тварин, підписану країнами-членами Єропи 1987 року. Згідно з цим документом, людина несе моральне зобов’язання поважати всіх тварин і опікуватися ними. І якщо чотириногі герої “Скотоферми” Д. Оруелла мріяли про власний світ, де людина не матиме права знущатися над ними та примушувати працювати, то конвенція 1987 року зобов’язує нас з вами дбати про одомашнених представників фауни, як про власних дітей.

·  1.Ніхто не має права завдавати тварині непотрібного болю, страждань чи пошкоджень.

·  2.Ніхто не має права залишати домашню тварину.

·  3.Людина, яка утримує домашню тварину, повинна забезпечити їй місце для проживання, харчування, догляд та турботу з урахуванням натуральних потреб і у відповідності до її породи та особливостей.
Окрім того, не дозволяється проведення хірургічних операцій з метою зміни зовнішнього вигляду або з іншою нелікувальною метою, а зокрема:

·  купірування хвоста та вух;

·  оглушення;

·  видалення нігтів та зубів;

·  кастрація.
Також забороняється проведення болісних операцій без анестезії, утоплення чи будь-які методи удушення тварин, а також використання електричного струму.
Якби ж тільки тварини вміли читати, щоб дізнатися про свої права, та говорити, щоб вимагати дотримання цих прав від господарів! Але вони мовчать і сподіваються на нашу доброту, віддано зазираючи в очі.

Олена ЯРОШ