VISNYK.NET: Червоноградський вісник

8 серпня 2002 року

 

 

ПЕСИК СУКА I ЛЮДИ


У мiстечку жив i працював песик Сука. Створiння делiкатне i дзявкотливе: мав 20 сантиметрiв зросту вiд землi, чотири лапи, два вуха, кудлатий хвiст i важкий запах з писка, бо нещасна тварина не мала грошей купити собi "Орбiт". Хоча з дiда-прадiда вiн був кобелем, та всi кликали його Сукою.
Ця невiдповiднiсть була спричинена мiсцевим мiлiцiонером Романом Цюркалом, котрий якось напiдпитку помiтив песика i прорiк:
- А дивисi, Мiльку, як та сука фостом махає! Чисто як моя Нелька дупов!
Пiсля цього песика почали називати виключно Сукою. Вiн пробував протестувати, але хто б зважав на тi гавкотливi три з половиною кiлограми? Несумiснiсть собачої статi i власної назви позначилась на характерi песика Суки - вiн був неврiвноваженим цуциком, кидався на власне вiдображення у вiтринах, а сенбернар Сiрко навiть запiдозрив його у гомосексуальних нахилах. На це були певнi пiдстави - якось пiсля вiдвiдин смiттярки песик з'явився на вулицi у двох бiгудях i з жiночими трусиками на хвостi.
Усi цi обставини, безумовно, турбували стривожене "его" Суки, але не настiльки, щоб отруювати йому життя. Аж до того часу, коли песик довiдався, що мiсцевий магiстрат видав наказ "присипляти всiх бойових i агресивних собак". Песик Сука вiдразу побiг до вiтрини магазину "Квiти в далеку дорогу" i уважно подивився на своє вiдображення: чи, бува, не скидається вiн на агресивного пса?
Сука добре знав, що вiн не бойовий - зростом i зубами не вдався. А от щодо агресивностi... Якось вiн кинувся на колону комунiстiв, якi святкували день смертi СРСР. Не з полiтичних мiркувань, просто не любив червоного кольору. Завжди вважав, що вiн йому не до лиця. Потiм їхньому партсекретарю вкололи 30 уколiв у живiт вiд сказу. Але це не допомогло - на Рiздво покусав царя Iрода з вертепу. Власне цей випадок i поселив у маленькiй душi песика жах усвiдомлення того, що вiн - агресивний собака i пiдлягає вiчному сну.


Кмiтлива тваринка вирiшила змiнити iмiдж - зробитися пуделем.
Але де ж узяти грошi на хiмiчну завивку? А стрижка?! Песик думав, думав та й вирiшив стати кiмнатним пекiнесом. Для такої справи вiн зважився з розбiгу кинутися на мiлiцейську машину пана Цюркала. До бампера вiн не дiстав, а лише до колеса. Вдарився з надiєю сплющити нiс до пекiнесiвських розмiрiв.
Але тiльки вiдбив блискучу кришку.
- Тьху, сучисько, - лайнувся правоохоронець. - Що ти з теї суки вiзьмеш - чисто як Нелька об мої штани...
Тодi Сука вирiшив позбутися зубiв, дiйшовши логiчного висновку, що беззубого пса нiхто присипляти не буде. Що вiн тiльки не гриз! I памперси, i клямки, i навiть заїжджий "Мерседес" - не допомогло. Зуби лиш загартувалися, i тепер песик Сука смiливо мiг працювати кусачками на будовi пам'ятника загиблим на весiллях лабухам.
I тодi сучий син зважився на крайнiсть - вирiшив перекусити пiстолет пана Цюркала, бо що може бути мiцнiшим за гартовану сталь сталiнського випуску! Якось песик пiдкрався до сплячого в ровi мунiципала i, наче ножицями, перекусив його кобуру! Не знала тваринка, що замiсть табельної зброї, яку Цюркало пропив ще за перших демократiв, вiн носив лишень свисток. Пiд час нападу правоохоронець шарпнувся, i свисток залетiв прямiсiнько у Суччину трахею... Песик рiзко видихнув - i деренчливий свисток миттю пiдняв на ноги заспаного мiлiцiонера.
- Ну що то є за сука! - сплеснув руками по мокрих штанях пан Цюркало, - ну чисто як моя Нелька, коли їсти кличе!
Пiсля цього випадку песик Сука зрозумiв: надiї немає. Тихо-тихо, журливо-журливо посвистуючи, вiн чалапав до мiсцевої рiчечки Стиранки накласти на себе лапи, вуха i хвiст. Але водиця не прийняла його. Просто песик не знав, що вiн з дитинства вмiє плавати, хай i по-собачому. I вiн таки виплив. Повернувшись у мiстечко, Сука з розпачу змайстрував собi намордник iз друшляка, надягнув круглi чорнi окуляри i почав вдавати з себе слiпого. Якийсь час його не чiпали, маючи за довбанутого металiста, аж поки пiсля нiчної змiни на нього не наступив п'яний Роман Цюркало. Побачивши при свiтлi червоного мiсяця потвору в окулярах i з друшляком на мордi, мiлiцiянт чкурнув через городи з криком:
- Не треба, Нелька-а-а!
Пiсля цього випадку песик Сука ще якийсь час прикидався надувним, потiм вдавав iз себе iграшку в магазинi дитячих товарiв "Усмiхнися Термiнатору". Врештi вiн вирiшив стати котом. Перенiс три операцiї на змiну первинних собачих ознак на котячi i через пiвроку на вулицях замiсть доволi симпатичного, хоч i нервового песика Суки з'явився схожий на Майкла Джексона коцур Джессi. Його вже нiхто не любив, навiть Роман Цюркало, якому дали iнвалiднiсть за родову травму на робочому мiсцi. Не витримавши усiх життєвих метаморфоз, колишнiй песик Сука подав документи на емiграцiю i виїхав з родиною сектантiв в Iсландiю працювати вiкiнгом... Важка доля в українських собак!

 

Онуфрій ЖМЕНЯ

 статус о непонятном