VISNYK.NET: Червоноградський вісник

5 вересня 2003 року

 

 

МАСОВА РОСІЙСЬКА ЛІТЕРАТУРА КОРИСТУЄТЬСЯ НАЙБІЛЬШОЮ ПОПУЛЯРНІСТЮ СЕРЕД ЛЬВІВ'ЯН

 

Ювілейна десята національна книжкова виставка-ярмарок "Форум видавців" стартує у Львові 11 вересня.

Такі невтішні підсумки минулорічного "Форуму видавців". Цьогорічна десята Національна книжкова виставка-ярмарок "Форум видавців" відбудеться у Львові 11-14 вересня. Цій події була присвячена прес-конференція організаторів ювілейного 10-го Форуму видавців.

 

У прес-конференції взяли участь президент громадської організації "Форум видавців" Олександра Коваль, начальник управління преси та поліграфії Львівської облдержадміністрації Марія Гаргаля, заступник начальника Головного управління науки та освіти Богдана Біляк, член Координаційної ради Асоціації українських письменників Іван Лучук. У ході прес-конференції організатори розповіли про підготовку до проведення 10-го Форуму.

За словами Олександри Коваль, "у 1994 році Форум був запланований як одноразова акція і ніхто не міг подумати, що ми будемо проводити 5-ий і тим більше 10-ий Форум". "Тоді ми зібралися тільки для того, щоб обговорити проблеми у сфері видавництва книг, обмінятися думками, пропозиціями, новими ідеями", - сказала О. Коваль.

"Найбільшою проблемою цьогорічного Форуму є виставкові площі. Минулий Форум засвідчив, що у Львові бракує великих площ для проведення різноманітних виставок, ярмарок тощо", -стверджує президент "Форуму видавців". На її думку, створення виставкових площ у Львові - це потужний маркетинговий хід. "Обласна і міська влада мають над цим подумати", - вважає О. Коваль.

Станом на сьогодні на участь у Форумі подано заявки від понад 500 видавництв.

У рамках Форуму готується традиційний конкурс книг у 10 номінаціях. Наразі найбільше книг надійшло до журі в номінації "наукова книга", найменше - "електронне видання". Взагалі на конкурс надійшло понад 450 книг. Вручення нагород відбудеться в оперному театрі.

Відповідаючи на запитання, який жанр літератури користується найбільшою популярністю серед львів'ян, (за підсумками минулого Форуму), О. Коваль сказала, що - "це масова російська література". Член Координаційної ради Асоціації українських письменників Іван Лучук повідомив, що у рамках Форуму пройде "День свободи". Буде презентовано книгу "25 есе про свободу".

Заступник начальника Головного управління науки та освіти Богдана Біляк розповіла, що управління виступило співорганізатором проведення у рамках 10-го Форуму Дня дитячого читання. З усієї України до Львова приїде понад 200 дітей для участі у цьому конкурсі.

Галина ПАХОМОВА

 промокод ebay тут