VISNYK.NET: Червоноградський вісник

5 червня 2003 року

 

 

ЛЬВІВСЬКИЙ ПОДАРУНОК СЕВАСТОПОЛЮ

 

3 червня сесія Львівської обласної ради ухвалила рішення про виділення 22 тисяч гривень для встановлення у Севастополі пам'ятника Тарасові Шевченку. Ці кошти буде виділено із суми, яка передбачена в обласному бюджеті на спорудження у Львові пам'ятника Степану Бандері.

З прийнятого рішення випливає, що виділені кошти будуть подарунком Львівщини Севастополю, якому виповнюється 220 років. Сам пам'ятник вже у Севастополі, залишилося його встановити і провести роботи з благоустрою прилеглої території. Бронзову триметрову фігуру Тараса Шевченка виготовлено коштом канадійця українського походження Василя Іваницького, який раніше вже надав значну матеріальну підтримку для спорудження пам'ятника Кобзареві у Санкт-Петербурзі.

Якщо вірити кримським Інтернет-виданням, не всі мешканці півострова у захваті від монументу. 12 квітня у Севастополі представники місцевої організації Всекрымского движения избирателей "За республику Крым" провели пікетування міської ради, протестуючи проти перейменування проспекту Октябрьской революции на проспект Тараса Шевченка. Саме таку зміну пропонували зробити на карті міста активісти місцевої "Просвіти". Поза тим, місцева влада прийняла рішення "ні вашим, ні нашим" - пам'ятник Т.Шевченкові встановити навпроти будинку Гагарінської райадміністрації, а не на Приморському бульварі, як пропонували просвітяни. Також вирішили почекати з перейменуванням проспекту Октябрьской революции. Нині площа, де стоятиме Шевченко, називається - імені "70-летия Октября". Подейкують, що невдовзі вона буде перейменована на площу імені Т.Шевченка.

Відкриття пам'ятника Т.Шевченкові відбудеться 14 червня. Усім, хто відпочиватиме в Криму у цей день і пізніше, радимо переконатися, чи справді отримали севастопольці львівський дарунок.

Анастасія ШПУЛЯР