VISNYK.NET: Червоноградський вісник

5 червня 2003 року

 

 

''ЛІТОПИС НЕСКОРЕНОЇ УКРАЇНИ'' ТА ФУТБОЛЬНІ М'ЯЧІ ПОДАРУВАЛИ КОЖНІЙ ШКОЛІ СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИ

 

Цього дня ми всі - дорослі і наші діти - стаємо трішки іншими. Оберемки квітів, усміхнені обличчя і сльози на очах, щирі напутні слова та вітання - все це свято останнього дзвоника. У передостанній день весни у школах Червонограда, як і повсюди в навчальних закладах України, пролунав останній дзвоник. Для 986 червоноградських одинадцятикласників він пролунав прощальною мелодією. Для них невдовзі розпочнеться справжня гаряча пора - спочатку як для випускників шкіл - випускні екзамени, а потім, вже як для абітурієнтів - вступні іспити до вибраних вузів. До речі, державна атестація має підтвердити поки що прогнозовану кількість найбільш успішних - у навчальних закладах міста 33 претенденти на "золото" та 15 - на "срібні" відзнаки.

Серед гостей на урочистих лінійках у кожному навчальному закладі міста побували місцеві соціал-демократи. Прийшовши привітати молодь із початком дорослого життя, есдеки, як люди справи, насамперед радили випускникам, аби вища освіта стала для них не просто шансом, а й гарантією майбутнього працевлаштування. Тож вибирати треба такі спеціальності, в яких є потреба української економіки. Зокрема, Степан Мигаль, комерційний директор підприємства "Дюна - Веста" побажав випускникам обирати вузи легкої промисловості, адже потужне швейне червоноградське підприємство потребує нових освічених працівників, які зможуть реалізувати себе, отримуючи хороші зарплати.

Як підтвердження тому, що СДПУ (О) одним із приоритетів визнає інтелект людини, є поява кожного року нових програм підтримки освіти та школярів. Варто нагадати, що саме в Червонограді фільмом "Замки Золотої Підкови" стартував конкурс "Золота спадщина України". Приємно, що серед переможців першого туру, є й червоноградська школярка. А учень восьмої школи Олександр Астапович, делегат від міського Учнівського парламенту, завдяки матеріальній підтримці СДПУ (О) взяв участь у конкурсі, присвяченому Дню Землі, що проходив у Кіровограді. Щира підтримка важила багато - червоноградець серед переможців.

28 травня у гірничому технікумі відбулося чергове нагородження 15 переможців конкурсу "Студент місяця". Нагадаю, з початку року щомісяця кращі учні технікуму та двох училищ міста отримували стипендії від Червоно-градського Благодійного фонду. До закінчення навчання десять цьогорічних випускників, які залишились без батьківського піклування, отримали від Фонду одноразову грошову допомогу - 150 гривень. 21 червоноградський дошкільник, що має статус "чорнобильця", застрахований на рік - про це подбав Михайло Денисюк ("Гарант-Авто").

Окрім того, меценати з соціал-демократичної партії постійно протягом року допомагали закладам освіти. Найчастіше цьогоріч двом школам - восьмій та десятій, які святкували ювілеї - відповідно 25 та 35-річчя.

Не відмовляють місцеві есдеки навчальним закладам, коли ті потребують коштів для облаштування кабінетів, ремонтів шкіл. А ще було безліч спортивних та культурно-мистецьких заходів, які підтримали соціал-демократи.

А з яким нетерпінням чекали на останній дзвоник своїх шефів у Червоноградському сиротинці. Тут для вихованців особлива і постійна підтримка.

Галина ПАХОМОВА