VISNYK.NET: Червоноградський вісник

3 листопада 2002 року

 

ТЕЧУТЬ ДАХИ, МОКНУТЬ МЕШКАНЦІ...


Вже кілька років мешканці п'ятиповерхового будинку по вулиці Шептицького, 9-А звертаються у різні інстанції з проханням відремонтувати дах.


У «сезон дощів» вода тече зі стелі та по стінах у помешканнях останнього поверху. Взимку, коли підтане сніг, капає прямо на ліжка. Стіни та стелі у квартирах в суцільних плямах та плісняві, з якими господиням вже набридло воювати. «Ми не встигаємо робити ремонт після кожного потопу, руки опускаються», - говорили мешканці п‘ятого поверху.
У кількох квартирах малосімейки вже ніхто не живе. Через затоплену електропроводку там немає світла. В інших квартирах ситуація не краща: пожежа може виникнути у будь-який момент, є небезпека для життя.
«Ми неодноразово звертались до “жеку”, до міської влади, - кажуть мешканці. - Комісії приходять, дивляться, але нічого не змінюється».
Навесні затопило електрощитову, довелося викликати аварійну службу. Тоді і звернулися люди до депутата міської ради від їхньої виборчої дільниці Ірини Шиміної. На її депутатський запит, УЖКГ відреагувало листом, в якому повідомлялося, що зробити ремонт немає можливості через брак коштів, а мешканці будинку заборгували підприємству УЖКГ значну суму.
Щоправда, влітку дах трохи підлатали. Але тест на витривалість робота комунальників не витримала. Після першого снігу в середині жовтня, все почалося знову. Куди звертатися далі мешканці вже просто не знають. Проте знають, якщо не бити на сполох, зима знову обернеться для їхніх сімей погіршенням стану здоров'я, застудами та іншими хворобами. Прогнилі дахи - це проблема багатьох будинків нашого міста, зокрема, малосімейок. Окрім значних заборгованостей комунальним службам(зокрема, мешканці згадуваного будинку винні по 242, 181, 450 грн. тільки по квартплаті), директор червоноградського «Житлокомунсервісу» Юрій Павлов вбачає в даній ситуаціі соціальну проблему, бо в таких будинках сьогодні живуть багато людей, які не змогли адаптуватися в житті, тому і не дбають про комунальне майно, не підтримують порядку. А страждають від цього порядні мешканці.
До речі, сама будівля передана на баланс ДКП (”Житлокомунсервіс”) трохи більше року тому. Відтоді тут білили, склили, а капітальний ремонт покрівлі, який не проводився у будинку більше 10 років, заплановано на 2003 рік. От тільки б обіцянки не залишились обіцянками...

Галина ПАХОМОВА

 

 ставки на хоккей