VISNYK.NET: Червоноградський вісник

3 березня 2003 року

 

 

ЧЕРВОНОГРАДЦІВ ЦІКАВИТЬ НЕ ПОЛІТИКА, А КОМУНАЛЬНА АРИФМЕТИКА -

про це свідчить зустріч міського голови з громадою.

 

У суботу, 22 лютого, відбулася перша зустріч міського голови Ігоря Чудійовича з мешканцями міста. Червоноградців в залі Народного дому зібралось чимало. Тим паче, що зустріч передбачала також і присутність керівників підприємств комунального господарства, інших установ та організацій.

Мотивація зустрічі - звіт про те, що зроблено (і що не вдалося) майже за рік роботи та що планує зробити команда Ігоря Чудійовича вже цьогоріч. Наперед запланованих для доповіді 40-а хвилин виявилося недостатньо, виступ тривав півтора години.

 

Найперше, з чого довелося починати роботу рік тому, за словами міського голови, було згладжування протистоянь, що виникли напередодні виборів з різними політичними партіями, релігійними конфесіями та налагодження ефективної співпраці між владою та підприємницькими, громадськими структурами. Без цього неможливо досягнути результатів у реальній економіці. На сьогодні у місті 26 великих промислових підприємств, на яких будується соціальна інфраструктура міста. Основу складають вугільна, харчова, легка промисловості. Однак, аби місто розвивалося, потрібно залучати інвестиції, зовнішні або внутрішні. Проте варто брати до уваги, що іноземний інвестор не приходить сюди аби вирішити наші проблеми, він шукає де менші затрати, дешева робоча сила. Необхідність такого вибору мер проаргументував так - " але ми мусимо пройти і цей етап, через це пройшли всі країни, що розвиваються". Маловтішний факт, якщо брати до уваги, що інвестора ще й треба зацікавити, а це не завжди виходить. Так, згадаймо, ще донедавна нас тішили потенційним інвестором для заводу “Зміна”- фірмою "Леоні". Натомість тепер з'явилися інші німецькі партнери. Більш втішним видається те, що в Червоноград намагаються створювати сприятливі умови для малого та середнього бізнесу. На 330-и таких підприємствах сьогодні працює більше трьох тисяч червоноградців. А послуги та продукція, які створені малим бізнесом, складають 20 % від того, що виробляється в місті.

У переліку того, що вдалося зробити, варто згадати, що при виконкомі працює тендерний комітет, який вже вирішив питання пасажирських перевезень маршрутними таксі.

Загальновідомо, що за роботою комунальних служб люди оцінюють роботу влади. У Червонограді комунальна сфера з минулого року перебуває у власності міста і фінансується з місцевого бюджету. Торік вперше за багато років приступили до ремонту внутріквартальних доріг, здійснено капітальний ремонт покрівель на 11-ох будинках та проведено поточний ремонт у більш як 200. Проте глянемо на комунальну тему очима червоноградців. Адже міський голова не лише доповідав, а й відповідав....

ПРИСТРАСТІ ЗА ТЕПЛОМ...

Під такою назвою можна було б об'єднати запитання, на які чекали відповіді присутні в залі мешканці міста. Спрогнозувати таку велику купу записок, з однієї проблеми можна було наперед - комунальна математика залишається для багатьох річчю малозрозумілою. Відтак багато червоноградців, вже не впевнені, що встановлення лічильників на будинки - це вигідно. Проте тонкощі системи нарахувань згідно з лічильниками оплати - не означає відчувати його. Доречними були б роз'яснення з цього приводу керівників "Теплокомуненерго" та "Житлокомунсервісу", які були в залі під час зустрічі. Але їхня присутність виявилася суто представницькою.

На всі записки мер пообіцяв дати відповідь через ЗМІ або ж за вказаними адресами.

...ТИ ПІДПИСАВСЯ?

Зібранням такої кількості людей дехто вирішив скористатися для політичної промоції . У вестибюлі людей зустрічали "нашоукраїнці", які пропонували безкоштовну газету з багатообіцяючою назвою "Без цензури" та просили поставити свої підписи під вітанням для Віктора Ющенка з нагоди його 49-річчя! Газету кореспондент "Вісника" також взяла. Задля цікавості. Однак рецензувати її зміст не збираюся. Хочацікавинок” там чимало. Приміром, дата заснування та реєстрації видання - 2 лютого 2003 року. Ніби передчувало, що за два тижні маєрозгорітися” скандал із псевдофальшивим листом - зверненням В.Ющенка - скандал, профінансований не гірше, ніж ця газета, яка тисячними тиражами розповсюджується серед народу. Центрова стаття - роз’яснення нетямущим людям, хто насправді на їхню думку стоїть за скандалом...