VISNYK.NET: Червоноградський вісник

3 березня 2003 року

 

 

ВБИВСТВО 19-РІЧНОЇ ОФІЦІАНТКИ

 

Більше тижня мешканці будинку №14, що по вултуса, не бачили своєї сусідки з 89-ї квартири Галини Н. Дівчина також не відповідала на дзвінки друзів. Ці занепокоєння стали приводом звернення до правоохоронців.

...Діставшись пожежною драбиною 5-го поверху, працівники міліції через вікно побачили моторошну картину - на дивані лежало бездиханне тіло молодої господині помешкання. Сумніву у тому, що стався злочин, не було: в кімнатах валялися розкидані речі, перекинуті меблі.

 

Галина мешкала сама, після розлучення з чоловіком у неї залишився малолітній син. Останнім часом вона працювала в одному з червоноградських барів. Рік тому "зав'язала" знайомство із 24-річним червоноградцем О. Статус одруженого та неповнолітні діти ніколи не заважали йому заводити нові знайомства. До речі, саме подруга Галини познайомила дівчину із майбутнім вбивцею. Від спільної "подружки" О. дізнався про те, що в Галини "водяться" гроші, та й квартира не з бідних.

Як повідомив прокурор міста Андрій Стасів, план пограбування 19-річної Галини виник в О. разом із його двома знайомими. Молодики "спеціалізувалися" на пограбуваннях квартир. Для О. вони відвели роль "навідника". Втім, до того часу О. втратив зв'язок із Галиною - вона вже не працювала в барі... Довелось знову скористатись "послугами" спільної знайомої. За три тижні до вбивства, О. запросив Галину розважитись ввечері у барі. Поки компанія забавлялася, двоє "напарників" мали проникнути в квартиру. Того вечора, як і було попередньо домовлено, О. зателефонував з бару до них, давши сигнал вартира вільна. Але обмерзлий дах будинку (злодії хотіли проникнути саме через дах, спустившись на балкон) виявився для них занадто небезпечним. Вони не захотіли ризикувати своїм життям. Натомість через кілька тижнів поставили на карту життя Галини.

3-го лютого вони знову зібралися втрьох, аби розробити новий сценарій пограбування. За планом О. мав постукати в двері до Галини та вмовити її пустити в квартиру. Далі б усе виглядало зовсім просто... Того ж вечора свій план вони вирішили зреалізувати.

П'ятий поверх, квартира №89. О. недовго чекав, доки Галина відчинила двері. Але свого знайомого, вона під жодним приводом не хотіла впускати до помешкання. За кілька хвилин О. спустився поверхом нижче, де його чекали "напарники". "Корекції" до попереднього плану внесли, недовго роздумуючи. О. мав знову подзвонити у двері Галини, як тільки вона відчинить, один з грабіжників повинен увірватися в квартиру...

В оселю Галини знову задзвонив О. Вона відчинила, незнайомець, що стояв під стіною, накинувся на неї. Вона навіть не встигла оговтатись, як її очі були закриті шапкою, руки - зв'язані. Грабіжники відразу питали про гроші, втім очікуваних великих сум в Галини не було. Вони “перевернули” квартиру у пошуках золота, грошей. Не знайшовши нічого, почали бити дівчину... Зрозумівши, що доведеться "задовольнитися" лише двома телевізорами, двома мобільними телефонами, двома фотоапаратами, золотом, знятим з Галини, та деякими домашніми речами, вони розділили між собою вкрадене. Кожен мав виносити свою частину. Але коли трійця зібралась виходити, О., який особисто був знайомий з Галиною, сказав, що дівчину не можна залишати живою: "Вона мене знає, тому відразу здасть!” Зі звичайного кабелю була зроблена петля, і О. запропонував "напарникам" накинути її на шию Галині. Працівниками міліції та прокуратури О. був затриманий протягом доби. Двоє інших перебувають у розшуку.атрофия влагалища лечение . система очистки и увлажнения воздуха