Суд закрив справу проти мера Червонограда та священика за масове богослужіння під час карантину

26/06/2020

Червоноградський міський суд Львівщини закрив справу щодо масового богослужіння у місцевій церкві під час карантину. Відтак мера Червонограда Андрія Залівського, його заступника Дмитра Балка та місцевого священика не оштрафували за порушення карантину.
 
Наприкінці березня у церкві Святого Юрія (УГКЦ) проходила прощальна літургія отця Ігнатія Москалюка, який 13 років був настоятелем монастиря отців-василіян, а тепер переходив до Крехова. На той час у Львівській області вже був запроваджений карантин і діяла заборона на проведення масових заходів.
 
Відео з богослужіння опублікувала львівська журналістка Вікторія Балицька. На ньому видно, що на богослужіння прийшло багато людей, частина яких хоч і була в масках, однак вони стояли досить тісно один біля одного.
 
Спершу правоохоронці навіть відкрили кримінальне провадження за порушення санітарних норм під час цього богослужіння, але згодом справу закрили через відсутність складу злочину, склавши натомість адмінпротоколи за порушення карантину. У травні Червоноградський міський суд уже розглядав цю справу, але через помилки у протоколах, їх скерували у поліцію для доопрацювання.
 
На початку червня суддя Віталій Грабовський ще раз розглянув цю справу та закрив її через відсутність адмінправопорушення. Священик заявив, що немає доказів, які б свідчили, що у храмі перебувало понад 10 людей (на відео видно лише скупчення людей перед храмом), мер та його заступник заявили, що протоколу Червоноградської міськради, на який посилаються у матеріалах справи, взагалі немає.
 
Дослідивши наявні докази у цій справі, Віталій Грабовський закрив ці справи через відсутність адмінправопорушення. На постанови суду ще може бути подана апеляція.

Повернутися до списку публікаційАрхів публікацій

<<< Березень 2023 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

ПОСТУП: львівська інтернет-газета

Останні публікації